Lamine Parke Ahşap Lamine Parke Fiyatları Çeşitleri Modelleri

Ahşap Lamine Parke
%100 Masif ahşap tabakalardan oluşan doğal ürüne Lamine Parke denir. Tabakalar birbirlerine 90 derece açıyla yapıştırılmıştır. Yüzeyi cilalı veya yağlı bir şekilde döşemeye hazırdır. İlk döşeme sonrası sistre ve cila gerektirmez ama masif parkeler gibi defalarca sistre edilebilir. Lamine Parke cilalı ve yüzeyi düzgün olarak imal edilmiştir. Döşeme sonrasında sistre cila işlemi gerekmez..
Masif parkede yaşanan sorunlar bertaraf edilmiştir. Ortamdaki ısı ve nem değişiklikleri neticesinde parkede şekil bozuklukları oluşmaz ve bu sayede parke aralarında açılmalar ve zeminden kopmalar meydana gelmez. Yapıştırma ve yüzer sistem döşemeye elverişlidir. İlk döşemede sistre ve cila gerektirmez ve sonrasında masif parkeler gibi aynı sayıda sistre cila yapılabilir. Masif ve lamine parkelerde sistre yapılabilir bölüm parkelerin birbirlerine birleşmesini sağlayan lamba zıvananın üstünde kalan yaklaşık 4mm lik bölümdür. Bu bölüm masif ve lamine parkelerde marka ve modele göre değişiklik gösterse de hemen hemen aynıdır. Lamine parke yerden ısıtmaya uygundur. Yerden ısıtma sistemlerde yüzey ısısı 26-28 dereceyi aşmamalıdır. Bunun üzerindeki ısılar hem parkeleriniz ve evdeki diğer ahşap eşyalarınızın, hem de sizin sağlığınız için uygun değildir.
Lamine Parke Modelleri

Lamine Parke Yapıştırma Sistem mi Yüzer Sistem mi döşenmelidir?
Parkeler zemine yapıştırma sistem döşenirse akustik ayak sesi oluşmaz daha tok bir yapıya sahip olur, olası bir su baskını neticesinde parkelerin altına su kolaylıkla giremeyeceği için, hızlı bir müdahale ile parkeler zarar görmeden kurtarılabilir ancak montaj aşaması daha yavaştır. Tutkal sarfiyatı daha fazla olduğu için m2 döşeme maliyeti yüzer sisteme göre daha fazladır. Parkeler zemine yapıştırıldığı için bir daha sökülüp başka bir mekana döşenmesi mümkün değildir.
Lamine parke modelleri

Yüzer sistem döşemede zemini çok sağlam olma zorunluluğu yoktur, şap kalitesi düşük olan bir zemine bile döşeme yapılabilir. Yapılan döşeme var olan zemine zarar vermez, sökülüp tekrar baka bir mekana döşenebilir ve söküldüğü yer hasarsız bir şekilde eski hali ile korunmuş olur. Ancak sert ayakkabı veya terliklerle üzerinde yüründüğü zaman akustik ayak sesi oluşur. Akustik mantar şilte kullanımı ile bu ses ciddi bir oranda azaltılabilir ancak yapıştırma sistemdeki kadar iyi bir sonuç alınamaz.

Yerden ısıtmaya her iki döşeme şeklide uygun olmakla beraber, yapıştırma sistemde ısı kaybı yüzer sisteme göre daha azdır.

Lamine Parke; Ahşabın işlenerek ve son yılların teknolojik gelişimlerinden yararlanılarak üretilen tamamen masiften üretilmiş cilalı bitmiş montaja hazır bir parke çeşididir. Lamine Parkenin üretiminden kaynaklanan bir diğer özelliği ise masif parke üretimiyle kıyaslandığında daha az ağaç zayiatı olduğundan ötürü daha Doğacı ve Çevreci bir ürün olmasıdır.

Ahşap Lamine Parke Fiyatları

2 veya 3 katmandan oluşan her kat 45 derece açı ile birbirine yapıştırılır. Üretici fabrikaya göre değişkenlik gösteren alt ve orta tabakalarda genelde iğne yapraklı ağaç cinslerinden (Çam, Ladin, Köknar türü ağaçlar kullanılır.) En üst tabaka satın almış olduğunuz parkeden adını alan ağaç cinsidir. Gerçek ağaç kalınlıkları 1-6mm arasında değişmektedir. Bu kalınlık Lamine Parkenin tekrar sistire yapılabilirliği ile eşdeğerdir. Üretimine göre üst tabaka 6-8 kat cila atılır.

 

Projelendirme

Projelendirme

Dekorasyon Firması

Dekor Dizayn

Dekor Dizayn

Srb İnşaat Dekorasyon

Anketimize Katılın !

Sitemizi Nasıl Buldunuz?
 

Online Ziyaretçi

Şu anda 23 konuk çevrimiçi