FotoSelli Otomatik Kapı Fotoselli Sensörlü Kapı Hareketli Kapı Kayar Kapılar

Fotoselli kapı - Sensörlü kapı - Haraket Duyarlı Kapı Sistemleri
Fotoselli Kapı günümüz teknolojisinde binaların özellikle Giriş çıkışının yogun oldugu yerlerde kullanılmaktadır. BİR lüksten ziyade artik gereksinim vasfını alan Fotoselli Kapı Kolay kullanımı ve Sik tasarımı ile binalarınıza Estetik olarakta Artı katmaktadır. Ayrıca Fotoselli Kapı işyeriniz ve işmerkezleriniz içinde artk BİR gereksinimdir. Giriş Çıkışın yogun oldugu met Tarz yerlerde kapıda BİR görevli bulundurmak ve Giriş çıkışı saglamak düsünüldüğünde Herkese komik gelecektir. Ayşe durumda Fotoselli Kapının Önemi BİR kez daha farkedilmektedir. Fotoselli Otomatik Kapı, algılama özelligi sayesinde otomatik açılması ve kapanması ile Isı kaybını önler. Yazın içerinin serinliğini dışarının sıcagından etkilenmesini önlerken kışında dışarının sogunundan içerinin sıcaklığının etkilenmesini önlemektedir. Iki durumda da Büyük ısınma / serinleme tasarrufu saglamaktadır.

Fotoselli Kapı, cam kapılara da uygulanabilme özelliğinin yanı sıra, daha fazla alüminyum profilden imal edilen kapılara uygulanmaktadır. Halk arasında nadiren de olsa, otomatik kapı olarak da bilinirler. Adını kapının üst bölümüne yerleştirilmiş olan fotosel sisteminden alır. Fotosel Sistemi, ışığa karşı hassas dirençlerden oluşmuş bir sistemdir. Bu dirençler ışığı insan gözüne benzer bir yöntemle algılama yeteneğine sahiptir. Kontrol Sistemi bu algılama sonucunda kapıyı harekete geçirebilmektedir.
Fotoselli Otomatik Kapı

Fotosel, aslında çevresindeki ışık değişimlerine tamamen duyarlıdır. Fakat sistem dizaynında, bunun olası zararlarını bertaraf etmek için LDR de denilen bu dirençler siyah tüplerin içine uygulanmaktadırlar. Bu sayede fotoselin görüş açısı istenilen alanla sınırlandırılmış olmaktadır.
Fotoselli kapılar fotosel sistemi ile fotosel ise fotodirençler sayesinde oluşur.
Fotodirençler veya LDR (lightdependentresistor) 'ler, ışık ortamına göre değeri değişen dirençlerdir. (Yaygın halk deyimi ile "fotosel") LDR 'ler genellikle kadmiyum sülfidden (CdS) yapılmış, maruz kaldığı ışık yoğunluğuna göre değeri değişen bir dirençtir. Işık yoğunluğu düşünce direnç değeri yükselir. Karanlıkta 100 kW olan değer, günışığında 10 kW’a kadar düşebilir.

Bu sensör görünen ışığa çok duyarlıdır.CdS fotodirençlerin renk hassasiyeti insan gözüne çok benzer. Sensör siyahı, renkleri, gölgeli bölgeyi, ışık değişikliklerini aşağı yukarı insan gözü gibi algılar.Fotoseli kapı işlerinde kullanılmaktadır.
Bu elemanın bir kontrol kartının analojik girişine arayüz bağlantısı çok kolaydır. LDR ile seri olarak bağlanan bir direnç yeterlidir. Her iki elemanın arasından bir gerilim çıkışı alınır. Böylece, değeri ışıkla değişen bir gerilim bölücü bir köprü elde ederiz. Bu devre ile direnç varyasyonlarını, gerilim varyasyonlarına çevirme imkanına sahip oluruz. Transistörlü basit devrelerlede, alınan bu farklı sinyaller operasyonel amplifikatörler tarafından işlenebilir. LDR'ye seri bağlanan direncin, ayarlanabilir değişken bir direnç olması, foto direncin hasaslık ayarında bizlere yardımcı olur.

Bu sensörün çalışmasını iyileştirmek, parazit ışınlardan korumak için LDR'yi küçük bir siyah tüpün içine yerleştirebiliriz. Böylece, sensör daha direktif olacaktır. Sadece, üstüne doğrudan yönlendirilen ışığı algılayacaktır.Fotosel yöntemi sayesinde yapılan işlerden biriside fotoselli kapı dır. Günümüzde fotoselli kapı kullanımı kolay ve şık tasarımı ile göz doldurmaktadır. Şehirlerimizdeki modülerliğin bir parçası haline gelen fotoselli kapı her alanda kullanılmaya başlamış ve özellikle estetik açıdan ön plana çıkmaktadır.
Algılama özelliğine sahip olan fotoselli kapı sayesinde kış günlerinde ısı enerjisi tasarrufuda mümkün olduğu gibi yaz günlerinde de klimanın etkili çalışabilmesi anlamında adeta bir görevli vazifesi gören fotoselli kapı işlevini tam anlamıyla görmektedir

FOTOSELLİ KAPININ FAYDALARI

Kullanımı kolay ve zahmetsizdir

Estetiktir, göze hitap eder. Her türlü dekorasyona uyumludur.

İşletmenin imajının sürekli yeni görünmesini sağlar

Hareketi fotosele bağlı olduğu için ısı kaybını minimuma indirir

Giriş ve çıkışın yoğun olduğu işyerlerinde, hem opsiyonel,

hem de sessiz çalışma özelliğiyle cezbedicidir.


Fotoselli kapı sistemleri harakete duyarlı otomatik açılır kapılar sensörlü kapı

 

Projelendirme

Projelendirme

Dekorasyon Firması

Dekor Dizayn

Dekor Dizayn

Srb İnşaat Dekorasyon

Anketimize Katılın !

Sitemizi Nasıl Buldunuz?
 

Online Ziyaretçi

Şu anda 21 konuk çevrimiçi