Amerikan Panel Kapı Amerikan Kapı Fiyatları Modelleri Amerikan Kapı

Amerikan Panel Kapı İç Oda Kapıları

Amerikan Panel Kapı otel tipi kapı olarak da bilinir. Piyasada farklı yapım şekilleri ve modelleri mevcut olup,kolay montaj olur. Şık görünür. İmalatında petek, ahşap ya da mdf vb. dolgu malzemeleri kullanılır. Dolgu malzemesinin iki yüzüne kapı paneli preslenmek suretiyle amerikan kapı elde edilmiş olur. Amerikan Kapı müşterilerinin dikkat etmesi gereken önemli noktalar. Dolgu malzemesi MDF ise kapının menteşe kol kilit gibi vida tutturulacak yerlerinin kolay deforme olacağıdır. Kapı MDF olduğu için ağır olacağından belli bir süre sonra menteşeler kapıyı taşıyamayacaktır. Bu tür kapılara tam dolu monoblok gibi isimler de verilmektedir. Amerikan Panel Kapı Petek Dolgulu ise; petek dolgu mukavva benzeri bir maddedendir. Bu kez kapı hafif olacağından menteşe yerlerinin deformesi söz konusu değildir. Fakat kapı paneli daha kolay zarar görebilir.Tamiri mümkün olmasına rağmen maliyeti yüksek olacaktır. Amerikan Panel Kapı alacak müşterilerimize tavsiyemiz; panel kapının kilit, kol, menteşe bölgelerinin ahşap olmasına dikkat etmelidirler.
Amerikan kapı modellerimiz Türkiye’de ve Yurtdışında en çok beğenilen kapı yüzeyleri kullanılarak hazırlamıştır.

Tüm Amerikan kapı panellerimiz son kat selülozik boyaya hazır astar boyalıdır. Müşterimizin isteğine göre kapılar her renkte yapılabilmektedir.


İsteğe bağlı olarak camlı üretilebilirler. amerikan kapı panelinin en büyük avantajı kesilerek ebatlanabilmesidir. Bundan dolayı ölçü problemi yoktur.

amerikan panel kapı

Bütün Amerikan kapı modellerimiz, gömme kapı kilidi ve uygun kapı kolu uygulaması ya da Amerikan otel tipi (yuvarlak) kilit uygulamasıyla hazırlanabilir.

Amerikan Panel Kapılarda kullanılan her türlü malzeme TSE, TSEK ya da ISO Belgelidir.Amerikan kapı alırken piyasa iso belgesi bulunmayan ve kağıttan üretilen yapay kapılar sizi aldatmasın

Amerikan kapı da Ağaç desenli 2,3,4 ve 6 göbekli 4 farklı model seçeneğimiz mevcuttur.
Amerikan kapı kasaları ayarlanabilir biçimde üretilmiş olup çivi kullanılmamaktadır.
Amerikan kapı sipariş verildiğinde yerinde ölçü alınarak, o ölçülerde özel üretim yapılmaktadır.
İsteğe bağlı olarak cam yeri açılmış olarak üretim yapılabilmektedir.
Otel tipi kapı kolu standart olarak kapıya dahildir.
Standart renklerimiz dışında patina (eskitme boya) veya istediğiniz özel bir renkte üretim imkanı mevcuttur.

 

 

 

AMERİKAN PANEL KAPILAR BEYAZ, KREM, KIRIK BEYAZ GİBİ DÜZ RENKLİ HAZIRLANABİLECEĞİ GİBİ, BEJ PATİNE, AÇIK-KOYU MEŞE PATİNE, AÇIK-KOYU CEVİZ PATİNE, VİŞNE PATİNE, KİRAZ PATİNE, MAUN PATİNE, VENGE PATİNE gİBİ AHŞAP RENKLERLE DE HAZIRLANABİLMEKTEDİR.
STANDART OLARAK DÜZ PERVAZLI OLAN ÇALIŞMALARIMIZ, ROZETLİ, TAÇLI ROZETLİ, FUGALI OLARAK TA HAZIRLANABİLMEKTEDİR

AMERİKAN KAPI ÖZELLİKLERİ

Kanat : 42 mm kalınlıkta, yüzeyi 3,2 mm kalınlığında, hareli HDF Amerikan paneldir. İç dolgu olarak hava delikli kraft petek dolgusu kullanılmaktadır. Kanadın dört bir yanında %10-12 rutubete dayanıklı 35x45mm ebatlarında finger-jointli köknar seren dönülmüştür. Kilit ve menteşe yerlerinde takviyeli seren kullanılmaktadır.

Kasa : 42 mm kalınlıkta olup üst kısmı 12 mm MDF, orta kısım 18 mm finger-jointmasif panel ve alt kısmı ise 12 mm MDF dir. Kasa ön yüzü ahşap doku deseni verilmiştir.

Pervaz: 10 mm kalınlıkta, 70 mm genişliğinde, 2200 mm boyundadır. Ayarlı-geçme olan pervazın yüzeyi ahşap desenlidir.

Boya : İki kat astar üzerine son kat selülozik boya atılmalıdır

 

Projelendirme

Projelendirme

Dekorasyon Firması

Dekor Dizayn

Dekor Dizayn

Srb İnşaat Dekorasyon

Anketimize Katılın !

Sitemizi Nasıl Buldunuz?
 

Online Ziyaretçi

Şu anda 24 konuk çevrimiçi